logo

Sosyal Medya Hizmetleri

Teknik Destek

Google Hizmetleri

Dijital Pazarlama ve Reklamcılık

Kurumsal Marka Yönetimi

Bizimle İletişime Geçin.
Sosyal Medya Hesaplarınızı İnceleyerek Size Özel Çözümler Sunabilmemiz İçin Bizimle İletişime Geçin.

0(850)346 7730

destek@famesosyalmedya.com

Muğla / Bodrum

0(850)346 7730

Muğla - Bodrum

Top

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Instagram ilk zamanlarında sevdiğimiz, beğendiğimiz ya da insanlara göstermek istediğimiz fotoğrafları paylaştığımız bir sosyal medya uygulamasıydı. Bugün ise bundan çok daha ötede. Uygulamanın kendi deyimiyle ‘Instagram, görsel bir deneyim.’

Gerek kendi geliştirdiği filtreler ve özellikler, gerekse Instagram içeriklerimizi daha da özelleştirmek için çıkarılan yüzlerce uygulama aynı amaca hizmet ediyor. ‘Instagram Profilinizi daha ilgi çekici kılmak.’

Markanızı ya da kişisel Instagram sayfanızı diğer kullanıcılara ilk izlenimlerinde daha iyi göstermek için filtreler ya da diğer içerik hazırlama uygulamaları yeterli mi? Hem şirket tecrübemiz hem de bir çok Sosyal Medya Uzmanının görüşüne dayanarak yetersiz olduğunu söyleyebiliriz.

Daha ilgi çekici bir profile sahip olmak için neler yapılabileceğinden biraz bahsedelim.

  • İşletmenize ya da kişisel hesabınıza biraz ruh katın. Bu kadar somut bir uygulama için çok soyut bir yaklaşım gibi gelebilir. Fakat milyonlarca hesabın içinde bir ınstagram kullanıcısının sizi seçmesini istiyorsanız, hesabınızın bir kişiliği olmalı. Sizin gibi kullanıcıları ya da içtenlikle onun aradıklarını sağlayabilecek bir marka arayan müşterileri bu sayede kazanabilirsiniz. Kendinize bir hikaye yaratın, paylaşımlarınızı mutlaka düzenli yapın. Tabi ki en önemlisi tutarlı bir görünüme sahip olmalı ve markanızın ruhunu yansıtmalısınız.
  • Duygusal haritalama kullanın. Yani bir görseli hazırlarken, Instagram profilinizi ziyaret eden kullanıcılara ne hissettirmek istediğinizi düşünün. Bu duyguyu profesyonelce paylaşımınıza yansıtın. Bu sayede diğer kullanıcılar mutlaka sizinle etkileşimde kalacaktır. Instagram takipçileriniz organik bir şekilde artışa geçer.
  • Daha önce söylediğim gibi bir hikayeniz olmalı. Bu hikayeyi anlatan tüm parçalar size özgün ve kreatif bir biçimde hazırlanmalı. Nedir bu parçalar? Logo, Profil Fotoğrafı, Instagram sayfanızda kullandığınız renklerin diğer parçalarla uyumu, vb. Tüm bunları Kurumsal Marka Kimlik Tasarımı olarak firmamıza yaptırabilirsiniz. Kendiniz yapmak isterseniz de mutlaka görsel kalitesi, renk uyumu, özgünlük vb. bir çok kurala dikkat etmeyi unutmayın.
  • Çok fazla içerik hazırlamak ve paylaşmakla uğraşamam ama yine de Instagram profilimi güzelleştirmek istiyorum diyenlerdenseniz, bu kısım sizin için. Markanıza ya da kişisel hesabınıza uygun hazırlanmış özgün ve büyük parçalı içerikler kullanabilirsiniz. Bu tarzda hazırlanmış görsellerle, sayfanızı bir broşür gibi gösterebilirsiniz. Sıra ve sütun olarak değişken sayılarda ve büyüklükte içeriklerle sayfanızı daha Profesyonel bir imaja kavuşturabilirsiniz. Instagram takipçileriniz artar.
  • Öne çıkanlar kapak görsellerinizi profesyonelleştirin. Yaptığınız iş, verdiğiniz hizmet, hobileriniz ya da markanızla alakalı bölümler oluşturarak, tek bir tasarımla kullanıcılara daha profesyonel bir sayfa gösterebilirsiniz. Değişik ikonlar, logonuz ya da markanıza ait logoların kullanılabileceği bu bölüm ilk izlenim için altın değerinde.
No Comments

Post a Comment