logo

Sosyal Medya Hizmetleri

Teknik Destek

Google Hizmetleri

Dijital Pazarlama ve Reklamcılık

Kurumsal Marka Yönetimi

Bizimle İletişime Geçin.
Sosyal Medya Hesaplarınızı İnceleyerek Size Özel Çözümler Sunabilmemiz İçin Bizimle İletişime Geçin.

0(850)346 7730

destek@famesosyalmedya.com

Muğla / Bodrum

0(850)346 7730

Muğla - Bodrum

Top

Instagram Keşfete Nasıl Çıkarım?

Instagram Keşfete Nasıl Çıkarım

Instagram Keşfete Nasıl Çıkarım?

Görsel içerik sistemine dayalı sosyal medya platformları günümüzde kullanıcılar tarafından çok fazla ilgi görüyor. Instagram’ın  bir milyardan fazla kullanıcıyla bu alanın tek hakimi olduğunu söyleyebiliriz. Tüm kullanıcıların merak ettiği konu ise Instagram’da keşfet bölümüne nasıl çıkarım?

        Kasım 2010’da App Store’da yerini alan Instagram, fotoğrafları kolayca düzenleyen ve bunu arkadaşlarınızla paylaşmaya olanak veren bir uygulama geliştirme fikriyle ortaya çıkıyor. Instagram Keşfet  kullanıcıların en çok vakit geçirdiği alan. Bu tercih  Instagram’ın kuruluş amacıyla da paralel. Tabi ki her yazılımda olduğu gibi burada da çok ciddi bir algoritma mevcut. Aslında Instagram’ın keşfete çıkmakla alakalı bir açıklaması da var.

“Gönderiler; takip ettiğiniz kişiler ve beğendiğiniz gönderiler gibi şeyler doğrultusunda otomatik olarak seçilir. Ayrıca keyif alacağınızı düşündüğümüz konularda hem insanlar tarafından derlenen hem de otomatik olarak seçilen hesaplardan gönderilerin yer alabileceği video kanallarını da görebilirsiniz.”

  Üç temel kuralımız var keşfete çıkmak için;

  1. Zamanlama

Gönderinizin yeni paylaşılmış olması.

  1. Katılım

Gönderinize bu süre zarfında gelen beğeni, yorum ve kaydetme miktarı. (Zaman ile gönderiye olan ilginin oranı göz önüne alınır.)

  1. Önceki Etkileşimler

Gönderiyi paylaşan kişinin geçmişte yayınlarınızla ne sıklıkla etkileşim kurduğu. (Sizin gönderinizi beğeniyorsa, ya da sizinle aynı kategoride bir hesabın gönderileriyle etkileşime girdiyse bu kişinin keşfetinde görünme ihtimaliniz daha yüksek olur)

      Algoritmayı az çok öğrendik. Şimdi kendinizin ufak detaylarla bu ihtimali nasıl artırabilirsiniz biraz ondan bahsedeceğim.

  • Paylaştığınız gönderilere mutlaka Etiket/Hashtag kullanın. Etiket seçimlerinizi mutlaka gönderi içeriğinize uygun paylaşın. Etiket sayınızı abartmayın, en fazla 5 etiket yazın ve spam etiketlerden uzak durun.
  • Gönderilerinize filtreler uygulayın. Yüksek kaliteli görseller kullanın. Bu gönderilerinizin daha çok beğeni ya da izlenme almasını sağlayabilir.
  • Paylaşım yaparken konum eklemeyi unutmayın. Böylece konum aramalarında da gönderileriniz yer alır. Daha çok kullanıcıya ulaşmanızı sağlar.
  • Düzenli olarak gönderi paylaşın. Bu sayede daha çok etkileşim alabilirsiniz. Butik hesapları gibi günde 30 fotoğraf yüklemeyin. Günde paylaşacağınız fotoğraf sayısı maksimum 3 yada 4 olsun.
  • En önemli nokta ise gönderinin ilk bir saat içerisinde aldığı beğeni ve yorum oranının belli bir miktarda olması. Kaydet sayısı da önemlidir.

Beğeni, takipçi ya da izlenmelerinizi arttırmak için Mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

No Comments

Post a Comment