logo

Sosyal Medya Hizmetleri

Teknik Destek

Google Hizmetleri

Dijital Pazarlama ve Reklamcılık

Kurumsal Marka Yönetimi

Bizimle İletişime Geçin.
Sosyal Medya Hesaplarınızı İnceleyerek Size Özel Çözümler Sunabilmemiz İçin Bizimle İletişime Geçin.

0(850)346 7730

destek@famesosyalmedya.com

Muğla / Bodrum

0(850)346 7730

Muğla - Bodrum

Top

Instagram Biyografinin Önemi

Instagram_Biyografi_Nasil_Olmali_4

Instagram Biyografinin Önemi

Instagram diğer sosyal medya platformlarına göre çok daha hızlı büyüyen bir sosyal ağ. Günde iki yüz milyonu aşkın insan Instagram işletme profillerini ziyaret ediyor.

Kişisel hesabınızı ya da işletme hesabınızı ilgi çekici kılan en önemli özellik ise ilk izlenim. Kullanıcılar biyografinizi inceleyerek, bir markaysanız kalitenizi, kişisel bir hesapsanız ise yaratıcılığınızı görmek istiyor.

 Instagram Biyografiniz, profilinizin kalbi. 150 Karakterlik olan bu bölüm, sayfanızı ziyaret eden kullanıcılara sizi takip etmeleri  veya markanızı tercih etmeleri için geçerli, yaratıcı ve özgün bir imaj vermeli.

Daha iyi biyografiler oluşturabilmek için öncelikle  Instagram profil bileşenlerini iyi anlamamız gerek.

İSİM

Instagram_Biyografi_Duzenleme

Kendinizi ya da işletmenizi tanıtırken tabi ki en önemli kısım isminiz ya da marka adınızla başlamak olacaktır. İsim ve Kullanıcı Adı kısımları, Instagram aramalarında diğer kullanıcıların görebileceği tek bölüm. Bu yüzden diğer kullanıcıların sizi arama bölümünde nasıl arayacaklarını düşünerek, dikkatlice yazılmalı. Sadece isminiz olabileceği gibi mesleğiniz ya da ilgi alanlarınızı da bu kısma ekleyebilirsiniz.

KULLANICI ADI

Instagram_Biyografi_Nasil_Olmali_1

Instagram kimliğiniz ise kullanıcı adınız. Kullanıcı adınız diğer kullanıcıların sizden @ işaretiyle bahsedebilecekleri, aynı zamanda da URL’nizi (instagram.com/kullanıcıadı) oluşturacak kısım. İnsanların sizi kolayca bulabilmesi için iyi bir kullanıcı adı seçmenizde fayda var.

WEB SİTESİ

Instagram_Biyografi_Nasil_Olmali

Instagram profilinizde tıklanabilir link paylaşabileceğiniz tek bölüm burası. İstediğiniz sıklıkla değiştirebilirsiniz. Birden fazla link eklemek isterseniz, bunun için yapılmış birkaç uygulamadan faydalanabilirsiniz. Henüz bir web siteniz yoksa, kısaltılmış Whatsapp iletişim linkleri de kullanabilirsiniz.

KATEGORİ

Instagram_Biyografi_Nasil_Olmali_4

İşletme hesabı kullanıyorsanız, bir kategori seçebiliyorsunuz. Mesleğinizin ya da markanızın ne olduğunu bu bölümde kullanıcılara gösterebilirsiniz.

İLETİŞİM

Instagram_Biyografi_Nasil_Olmali

İşletme profillerinde kullanılabilen bir diğer özellik iletişim. Bu sayede mail, telefon numarası ya da işletmenize nasıl gelecekleri hakkında diğer kullanıcılara bilgi verebilirsiniz. İşletme adresinizi biyografinize  yazdığınızda, 150 karakterlik limitin dışında kalıyorsunuz. Yani 150 karakterlik limitin, adres bilgileriniz hariç olduğunu eklemek isterim.

MAVİ TİK

Instagram_Biyografi_Nasil_Olmali_4

Az sayıda kullanıcın sahip olduğu Instagram mavi tik, hesabınızı daha güvenilir bir marka haline getiriyor.

BİYOGRAFİ

Instagram_Biyografi_Nasil_Olmali_4

Kısıtlı karakter seçeneği olan bu bölüm için yazacaklarınızı çok dikkatli seçmelisiniz. Emojiler, Hashtagler veya sloganlar seçebilirsiniz. Profilinizi ziyaret edecek kullanıcıların hesabınızla etkileşimde kalması için neredeyse mükemmel olmalı.

Instagram Biyografi Düzenleme Konusunda Bizden Destek Almak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

No Comments

Post a Comment