logo

Sosyal Medya Hizmetleri

Teknik Destek

Google Hizmetleri

Dijital Pazarlama ve Reklamcılık

Kurumsal Marka Yönetimi

Bizimle İletişime Geçin.
Sosyal Medya Hesaplarınızı İnceleyerek Size Özel Çözümler Sunabilmemiz İçin Bizimle İletişime Geçin.

0(850)346 7730

destek@famesosyalmedya.com

Muğla / Bodrum

0(850)346 7730

Muğla - Bodrum

Top

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma

FaMe Sosyal Medya / Diğer  / Instagram Silinen Hesabı Geri Alma
Intagram hesabım silindi

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma

Instagram, kullanıcı deneyimini arttırmak adına sürekli yeni güncellemeler yapıyor. Fakat bu güncellemeler ilk bakışta olumlu bir izlenim bıraksa da, bazen sosyal medya kazaları yaşamanıza da sebep oluyor. Instagram kullanıcılarından hesabımıza sürekli gelen sorulardan birisi de hesaplarının silinmiş olması, nasıl geri alınacağı yönünde oluyor.

Genellikle en çok karşılaştığımız sebep kullanıcıların yanlışlıkla hesabını silmesi oluyor. ‘Yanlışlıkla hesap mı silinir?’ dediğinizi duyar gibiyim. Kesinlikle doğru okudunuz. Instagram kullanıcılarından %39’unun başına gelen bir durumdan bahsediyoruz. Size silindiğini düşündüğünüz Instagram hesabınızı geri almanızı sağlayacak en etkin çözüm yolunu anlatacağım.

               Silinen hesabı geri alma

  • Instagram hesabınızın gerçekten silindiğinden emin olun. Uygulama üzerinden kullanıcı isminizi aratarak bunu yapabilirsiniz. Aynı şekilde internet üzerinden  https://instagram.com/kullanıcıadı olarak girerek de aratabilirsiniz.
  • Hesabın silindiğinden emin olduktan sonra, https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 linkine tıklayarak gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.

       Formu doldururken;

1)Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?

Bu soruya ‘’hayır’’ demelisiniz. Tabi ki kişisel hesap kullandığınızı varsayarak bu cevabı vermenizi istiyoruz.

2) Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız?

Bu bölüm güvenilirliğinizi kanıtlamak için oldukça önemli. Sonraki aşamaya geçebilirseniz bu kısmı doğru doldurmanız çok önemli.

3) Instagram kullanıcı adınız?

Kullanıcı adınızı eksiksiz ve doğru bir biçimde girmeniz çok önemli.

4)E-posta adresiniz?

Hesabınızı silmeden önce giriş yaparken hangi e-posta adresini kullanıyorsanız onu girin. Başka bir e-posta adresi girmeyin.

5) Hangi ülkeden yazıyorsunuz?

Bu soruya ‘Türkiye’ cevabını verin.

Tüm bu sorulara cevap verdikten sonra, bekleme zamanı geliyor. Instagram size mail aracılığıyla bir kod gönderecek. Gelen bu sayıyı beyaz bir A4 kağıdına okunaklı olarak yazarak, yüzünüz net bir şekilde görünecek şekilde elinizde A4 kağıdıyla fotoğrafınızı çekin. Size gelen maile yanıt olarak bu fotoğrafı gönderin.

 Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim diyenlerdenseniz, yapmanız gereken işlemlerin sonuna geldiniz. Instagram bilgilerinizi ve istenen fotoğrafı mail yolu ile gönderdikten sonra 48 saat içerisinde incelenip, size dönüş yapılacaktır. Tüm bu işlemleri eksiksiz yaptıysanız, size mail yoluyla bir link gönderilecek. Bu link sizi yeni şifrenizi girmenizi sağlayacak sayfaya yönlendirecek.  

              Instagram hesabını geri alma işlemi yeni şifre aşamasını tamamladıktan sonra başarıyla gerçekleşmiş oluyor.

          Instagram Hesabını Geri Alırken Bilmeniz Gereken Önemli Bilgiler

        Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim diyerek işlemleri sırasıyla izlediniz. Hesabınızın geri alabilmeniz için dikkat etmeniz  gereken önemli detaylara da değinelim.

  • Instagram’ın sizden fotoğraf istemesinin nedeni, bunu profilinizde fotoğraflarla karşılaştırarak hesabın size ait olup olmadığını denetlemesi. Bu şekilde aynı kişi olduğuna karar verilir. İşletme hesaplarında ya da içerik hesaplarında da kimliğinizi belirlemek istemeleridir.
  • Instagram hesabınızı oluştururken e-posta yerine telefon da kullanmış olabilirsiniz. E-posta ile giriş yapmıyorsanız bu mümkün olmayacaktır. Bu durumda e-posta kısmına aktif olarak kullandığınız başka bir e-posta adresini yazın. Instagram size silinen hesabınız için dönüş yaptığında, telefonla giriş yaptığınız için e-posta adresinizin olmadığını bu nedenle başka bir e-posta adresi girdiğinizi belirtin. Bu durumda size yardımcı olacaklardır. Fakat sadece telefon bilginiz varsa ve telefon numaranızı da değiştirdiyseniz o zaman hesabı geri almanız neredeyse imkansız.

Instagram hesabınızı yanlışlıkla silmediyseniz o zaman diğer ihtimaller söz konusu olabilir. Hesabınız çalınmış ya da kapatılmış ise, yine Blog sayfamızdan bu başlıklı yazılara giderek bilgi alabilirsiniz.

No Comments

Post a Comment